Skip to main content

Szkło króluje w naszych wnętrzach - jak wykorzystać je w nowoczesny sposób?

Nowoczesne trendy we współczesnym budownictwie bardzo często sprowadzają się do wykorzystania szkła w celach dekoracyjnych. Dzięki takim rozwiązaniom, pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, a przepływ światła w domu zostaje wyraźnie zwiększony. Potencjał tkwiący w szkle jest jednak znacznie większy.

Ściany ze szkła we wnętrzu

Jaki potencjał aranżacyjny tkwi w szklanych elementach?

Dzięki innowacyjnym technologiom, można wykorzystać w aranżacji szkła o różnej grubości. W oknach czy w drzwiach sprawdza się dekoracyjne szkło grawerowane, zaś zastosowanie szkła matowego w ściankach działowych i drzwiach przesuwnych pozwala podzielić mieszkanie na funkcjonalne strefy użytkowe. W kuchniach i łazienkach bardzo często wykorzystywane są gładkie szklane powierzchnie, podkreślające i uzupełniające wystrój. Jak przeczytać można na stronie "Szkło lakierowane do kuchni i łazienki | HouseKrup Kraków" w tych pomieszczeniach doskonale sprawdza się również najwyższej jakości szkło jednostronnie lakierowane. Dzięki niemu łazienka lub kuchnia nabierają elegancji i nowoczesnego charakteru.

Czym jest Lacobel i jak można go wykorzystać w swoim domu?

Lacobel to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w naszych domach i mieszkaniach. Pod tą nazwą kryje się gładka tafla szklana, tworzona z wykorzystaniem technologii float. Aby powstało szkło Lacobel, konieczne jest sklejenie przynajmniej dwóch tafli. Dzięki szerokiej palecie kolorów, doskonale skomponuje się ono z każdym wystrojem. Takie szkło wygląda niezwykle estetycznie. Sporym zainteresowaniem w tym obszarze cieszy się również szkło z grafiką. Jak podkreślono w artykule "Szkło z grafiką, szkło Lacobel czy szkło lakierowane - charakterystyka, która ułatwi Państwu wybór", takie szkło może być hartowane, co zwiększa jego odporność. Doskonale sprawdza się ono również przy źródłach ciepła, jak kuchenka gazowa czy płyta indukcyjna.

Szklana kabina prysznicowa w łazience

Szkło Lacobel w naszych domach – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Szkło Lacobel posiada wiele zalet, które nie sprowadzają się wyłącznie do estetyki. Jest ono bowiem niezwykle łatwe w codziennym użytkowaniu, odporne na odbarwienia i uszkodzenia mechaniczne. Jak dowiadujemy się z artykułu "Lacobel - co to jest? Aranżacje, paleta kolorów i zastosowanie", takie cechy szkło Lacobel zyskuje dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy lakieru, mającej na celu zabezpieczenie całej tafli. W podstawowej wersji szkło odporne jest również na temperaturę, dochodzącą do 120˚C oraz na oddziaływanie promieniowania UV. Dodatkowo Lacobel może być również stosowany jako panel ścienny, umieszczony pomiędzy kuchennymi szafkami, a tafla grubości 8 czy 10 mm może pełnić rolę drzwi wewnętrznych i wykończenia ścian.

Czy szkło w sypialni jest dobrym pomysłem?

Oczywiście, że tak! Nowoczesne aranżacje śmiało sięgają po takie rozwiązania, również i w przypadku pomieszczeń sypialnianych. Są to przede wszystkim przeźroczyste systemy przesuwne, które zajmują stosunkowo mało miejsca. Coraz częściej stosowane są również przeszklone powierzchnie, dzielące pomieszczenie na funkcjonalne strefy. To doskonałe rozwiązanie w mieszkaniach o niewielkim metrażu, umożliwiające stworzenie komfortowych warunków i własnej przestrzeni dla każdego z domowników.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Malwina · 2 miesięcy temu
    Nigdy wcześniej nie spotkałam się z wykorzystaniem szkła w aranżacji sypialni... Strasznie ciekawe rozwiązanie 😲 Rzeczywiście perspektywa podzielenia pokoju na strefy za pomocą szklanych powierzchni brzmi super.
Najpopularniejsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze komentarze
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z wykorzystaniem szkła w aranżacji sypialni... Strasznie ciekawe rozwiązanie 😲 Rzeczywiście perspektywa ...
Ja już mam klimatyzator u siebie w domu, ale teraz żałuję, że nie trafiłam na ...
Magdalena 4 miesięcy temu Moc pompy ciepła - jakie ma znaczenie?
Wydaje mi się, że rzeczywiście powinno powierzać się fachowcom obliczenie mocy pompy ciepła. Człowiek, który ...
Ostatnio zaczęłam zauważać coraz większe "bum" w Internecie na minimalizm w wystrojach wnętrz. To już ...
Ciekawy artykuł! Podkreślenie znaczenia dopasowania systemu ERP do indywidualnych potrzeb firmy jest kluczowe. Warto też ...