Skip to main content

Czy montaż fotowoltaiki jest opłacalny?

Ceny energii regularnie rosną więc coraz popularniejsze stają się jej odnawialne źródła. Na polach widać coraz więcej wiatraków, tworzących farmy wiatrowe, a na dachach domów coraz częściej można zaobserwować panele fotowoltaiczne. Czy warto na własną rękę inwestować w odnawialne źródła energii i decydować się na fotowoltaikę?

Czy warto kupić panele fotowoltaiczne?

Czy warto zdecydować się na fotowoltaikę?

Wysokie koszty energii elektrycznej sprawiły, że w Polsce coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie własnej instalacji fotowoltaicznej. Wykorzystanie przestrzeni na dachu lub na placu przy domu pozwala stać się częściowo niezależnym od energii dostarczanej przez elektrownię. Dużą zachętą dla wielu osób są dotacje, które redukują w znacznym stopniu wkład własny w inwestycję i zapewniają szybszy zwrot. W dalszym ciągu obowiązuje też zwolnienie z akcyzy na energię elektryczną wytwarzaną z odnawialnych źródeł na potrzeby własne.

By instalacja zwróciła się szybko, niezbędne jest dopasowanie jej pod kątem generowanej mocy, dlatego też warto zapoznać się z różnymi ofertami na rynku. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strony www.ranking-fotowoltaika.pl, która zawiera ranking firm zajmujących się montażem instalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu można wybrać najlepszą dostępną ofertę.

Jak osiągnąć niezależność energetyczną?

Instalacja fotowoltaiczna sama w sobie wpływa znacząco na obniżenie kosztów użytkowania energii elektrycznej. Jest to odczuwalne każdego miesiąca, a oszczędność stanowi zwrot z inwestycji. Jest to istotne szczególnie teraz, gdy ceny energii elektrycznej rosną ze względu na niestabilny rynek surowców energetycznych wykorzystywanych dalej w klasycznych elektrowniach.

Instalacja zapewnia dużo większą niezależność energetyczną w momencie, gdy zainwestuje się również w magazyn energii, który będzie przechowywał niewykorzystywane nadwyżki i oddawał je w momencie, gdy instalacja nie będzie produkowała prądu, czyli na przykład w nocy. W ten sposób można uniezależnić się w znacznym stopniu od energii z sieci. Więcej o możliwości oszczędzania i niezależności energetycznej dowiedzieć się można z artykułów pod adresem https://www.ranking-fotowoltaika.pl/artykuly, zbierającej wszystkie najistotniejsze informacje dotyczące instalacji fotowoltaicznych.

Po jakim czasie zwraca się zakup fotowoltaiki?

Czy inwestowanie w fotowoltaikę jest opłacalne?

Osoby, które dopiero rozważają zainwestowanie oszczędności w instalację fotowoltaiczną, zastanawiają się nad opłacalnością inwestycji. Na chwilę obecną decyzja ta jest wyjątkowo warta uwagi, ponieważ przy wykorzystaniu dofinansowania na fotowoltaikę umożliwia dosyć szybki zwrot. Warto wykorzystać aktualne możliwości, by ograniczyć wysokość rachunków i skorzystać z obowiązującego jeszcze zwolnienia z akcyzy na energię elektryczną.

Na opłacalność inwestycji wpływa też fakt, że same instalacje są aktualnie w bardzo przystępnych cenach, dzięki czemu coraz więcej osób jest w stanie pozwolić sobie na nie wykorzystując oszczędności, bez konieczności kredytowania zakupu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze komentarze
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z wykorzystaniem szkła w aranżacji sypialni... Strasznie ciekawe rozwiązanie 😲 Rzeczywiście perspektywa ...
Ja już mam klimatyzator u siebie w domu, ale teraz żałuję, że nie trafiłam na ...
Magdalena 3 miesięcy temu Moc pompy ciepła - jakie ma znaczenie?
Wydaje mi się, że rzeczywiście powinno powierzać się fachowcom obliczenie mocy pompy ciepła. Człowiek, który ...
Ostatnio zaczęłam zauważać coraz większe "bum" w Internecie na minimalizm w wystrojach wnętrz. To już ...
Ciekawy artykuł! Podkreślenie znaczenia dopasowania systemu ERP do indywidualnych potrzeb firmy jest kluczowe. Warto też ...