Skip to main content

Decyzja o montażu klimatyzacji w domu — co musisz wiedzieć, zanim ją podejmiesz?

Jeszcze kilkanaście lat temu klimatyzacja uchodziła za drogą instalację, na której montaż mogły pozwolić sobie jedynie firmy. Współcześnie jest zupełnie inaczej. Popularność klimatyzacji wśród właścicieli domów jednorodzinnych rośnie z roku na rok. Instalacja ta reprezentuje jeden z tańszych sposobów na utrzymanie korzystnych warunków termiczno-wilgotnościowych w domach. Na rynku działa coraz więcej firm oferujących promocyjne ceny jej montażu. Przeczytaj, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na montaż klimatyzatora.

Montaż klimatyzacji - kiedy się na to zdecydować?

Klimatyzacja czy wentylacja?

Dopiero planujesz budowę domu i montaż instalacji? Zastanawiasz się, czy wybrać klimatyzację czy wentylację? Te dwie instalacje uzupełniają się, a jedna w żadnym wypadku nie zastąpi drugiej. Montując klimatyzację, która poprawia parametry powietrza w domu, nie możesz zapomnieć o wentylacji, która zapewni Ci dostęp do świeżego powietrza. Wybierając wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, musisz też pamiętać o wyłączeniu wentylatorów na czas pracy klimatyzatora, aby nie podwyższać kosztów jego działania. Po więcej informacji na temat klimatyzacji dla domu zajrzyj na stronę firmy Sevro - https://sevro.pl/klimatyzacja/uslugi/, gdzie zapoznasz się ze szczegółami usługi montażu i serwisu tej instalacji.

Klimatyzacja dla domu — ile kosztuje jej montaż?

Od prawidłowego montażu całej instalacji i późniejszego jej użytkowania zależy wpływ klimatyzacji na zdrowie mieszkańców domu. Dlatego nie oszczędzaj i zleć montaż klimatyzacji fachowcom, którzy starannie wykonają wszystkie prace. Dzięki temu klimatyzator poprawi jakość powietrza w domu, a Ty docenisz pozytywny jego wpływ na zdrowie całej rodziny. Fachowcy pomogą Ci wybrać urządzenie dopasowane do potrzeb i podpowiedzą, gdzie je zamontować. Koszt montażu instalacji zależy od jej długości, typu klimatyzatora i rodzaju jego zamocowania. Z perspektywy czasu opłaca się wybierać droższe klimatyzatory, które okazują się tańsze w eksploatacji i pomogą Ci oszczędzać energię.

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji?

Jak wyregulować klimatyzację domową?

Prawidłowo wyregulowana klimatyzacja poprawia mikroklimat w domu, dzięki czemu zwiększa się komfort życia mieszkańców, a szczególnie alergików czy astmatyków. Schładza powietrze, usuwa z niego większość kurzu i alergenów, a ponadto chroni przed nadmiarem wilgoci. Wiele klimatyzatorów ma funkcję grzania, a droższe modele posiadają też system jonizacji powietrza, przez co skuteczniej eliminują z powietrza zanieczyszczenia. Niewłaściwe ustawienie parametrów klimatyzacji skutkuje problemami zdrowotnymi. Dlatego pamiętaj o ustawieniu temperatury tak, aby różnica między temperaturą wewnątrz a na zewnątrz sięgała nie więcej niż 7°C. Prędkość przepływu powietrza ustaw na mniej niż 0,2m/s.

Co zrobić, aby klimatyzator pracował oszczędnie?

Jeśli obawiasz się wysokiego zużycia energii przez klimatyzator, wybierz model jak najbardziej energooszczędny. Porównaj też sezonową efektywność chłodzenia lub grzania — gdy częściej planujesz korzystać z tej funkcji. Urządzenia z wyższymi wskaźnikami efektywności sezonowej pobierają mniej prądu. Aby klimatyzator latem pracował oszczędnie, zwróć uwagę na skuteczną izolację szyb okiennych i ścian. Zamontuj osłony okienne i wymień żarówki na energooszczędne, co pomoże Ci utrzymać właściwą temperaturę powietrza w domu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Dominika · 2 miesięcy temu
    Ja już mam klimatyzator u siebie w domu, ale teraz żałuję, że nie trafiłam na ten artykuł przed zakupem, bo byłabym lepiej doinformowana o działaniu urządzenia 😁 Ze swojej strony zdecydowanie polecam klimatyzację. Daje ogromny komfort, zwłaszcza latem. Jeśli ktoś jest z Wieliczki, to zostawiam namiary na super firmę: https://sevro.pl/klimatyzacja/klimatyzacja-wieliczka/. To właśnie na ich usługi się zdecydowałam i absolutnie nie żałuję! Panowie wszystko szybko i sprawnie zainstalowali. Odpowiedzieli też na każde nasze pytanie, dzięki czemu byliśmy odpowiednio doinformowani na temat działania tego urządzenia 😍
Najpopularniejsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze komentarze
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z wykorzystaniem szkła w aranżacji sypialni... Strasznie ciekawe rozwiązanie 😲 Rzeczywiście perspektywa ...
Ja już mam klimatyzator u siebie w domu, ale teraz żałuję, że nie trafiłam na ...
Magdalena 4 miesięcy temu Moc pompy ciepła - jakie ma znaczenie?
Wydaje mi się, że rzeczywiście powinno powierzać się fachowcom obliczenie mocy pompy ciepła. Człowiek, który ...
Ostatnio zaczęłam zauważać coraz większe "bum" w Internecie na minimalizm w wystrojach wnętrz. To już ...
Ciekawy artykuł! Podkreślenie znaczenia dopasowania systemu ERP do indywidualnych potrzeb firmy jest kluczowe. Warto też ...