Skip to main content

Czym wyczyścić mocno zabrudzoną tapicerkę?

Meble tapicerowane są bardzo dobrym sposobem na wykończenie wnętrz, idealnie dopasowane do gustu, ponieważ wybór wzorów i rodzajów obicia jest bardzo szeroki. Dodatkową zaletą tego typu mebli jest duża wygodna, jaką gwarantują dzięki swojej konstrukcji. Niestety są one też podatne na zabrudzenia i plamy. W jaki sposób sobie z nimi radzić?

Jak wyczyścić tapicerkę?

Czy warto korzystać z usług profesjonalnych firm?

Zdecydowanie najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem na czyszczenie mebli tapicerowanych jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm sprzątających. Idealne czyszczenie osiągają poprzez użycie profesjonalnych detergentów i narzędzi. Zgodnie ze słowami właściciela strony https://www.fabrykaczystoscikrakow.pl prezentującej ofertę krakowskiej firmy sprzątającej:

„Jedną z tajemnic sukcesu naszej firmy są stosowane technologie: używamy najnowocześniejszych rozwiązań, gwarantujących usunięcie zabrudzeń nawet z najgłębszych warstw tapicerki lub dywanu.”

W swojej ofercie takie firmy mają zazwyczaj samodzielne przygotowanie mebla do czyszczenia, a nawet odbiór i odwiezienie po czyszczeniu, jeśli procesu nie da się przeprowadzić u klienta. Firmy takie gwarantują, że meble nie zostaną zniszczone i będą posiadały pełną funkcjonalność po ich ponownym złożeniu.

Czy warto czyścić brudną tapicerkę samodzielnie?

Istnieje wiele domowych sposobów na czyszczenie zabrudzonych mebli tapicerowanych. Na tłuste plamy stosuje się mąkę ziemniaczaną lub talk, które wyciągają świeży tłuszcz z materiału. Przy plamach innego rodzaju można stosować roztwór kwasku cytrynowego. Bez problemu można też zakupić w sklepie odpowiednie detergenty dopasowane do rodzaju tkaniny. W takim przypadku jednak liczyć się trzeba z dosyć dużym kosztem oraz koniecznością przechowywania detergentu, który nie zostaje zużyty w całości podczas czyszczenia.

By wyczyścić meble dokładnie, przydają się też odkurzacze piorące oraz specjalne szczotki i myjki parowe. Nie są to tanie narzędzia, więc najlepszym wyborem będzie ich wypożyczenie. Biorąc pod uwagę wszystkie te utrudnienia, warto przemyśleć, czy lepszym wyborem nie będzie skorzystanie z usług profesjonalistów.

W jaki sposób można pozbyć się plam z tapicerki?

Jaką firmę czyszczącą meble tapicerowane wybrać?

Poszukując odpowiedniego wykonawcy, który zajmie się czyszczeniem tapicerowanych mebli, trzeba brać przede wszystkim zakres usług oraz oferowane gwarancje. Doskonałym przykładem jest wiodąca prym na krakowskim rynku Fabryka Czystości. Firma ta posiada w swojej ofercie w pełni profesjonalne czyszczenie tapicerki z wykorzystaniem odpowiednio dobranych detergentów oraz dobrej klasy sprzętu czyszczącego. Poza dokładnym czyszczeniem osiąga w ten sposób dokładną dezynfekcję mebli. Istotne jest też to, że w ramach swoich usług samodzielnie przygotowuje meble do czyszczenia i składa je po wyschnięciu. Nie trzeba ryzykować, że podczas rozbierania cokolwiek się uszkodzi, ponieważ firma swoją pracę ubezpiecza na wypadek wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Fabryka Czystości Kraków - czyszczenie kanap i sof w Krakowie
Osiedle Józefa Strusia 6
31-807 Kraków
Tel: 512 784 012

Czy warto oszczędzać na czyszczeniu mebli tapicerowanych?

Osoby chcące przeprowadzić czyszczenie mebli tapicerowanych jak najniższym kosztem mogą spróbować sposobów domowych, jednak z ich pomocą nigdy nie osiągną dokładnej czystości i dezynfekcji mebla. Zawsze pozostaną plamki i ślady, których bez wykorzystywania specjalnych detergentów nie da się usunąć. Niektóre meble przed czyszczeniem trzeba odpowiednio zdemontować, co rodzi dodatkowe problemy i może sprawić, że przez uszkodzenie niektórych elementów, zamiast wprowadzić oszczędności, wygeneruje dodatkowe koszty związane z naprawą, lub całkowitą wymianą mebla.

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy to gwarancja przeprowadzenia czyszczenia w sposób dokładny i bez ryzyka, że mebel nie będzie się nadawał do dalszego użytkowania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze komentarze
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z wykorzystaniem szkła w aranżacji sypialni... Strasznie ciekawe rozwiązanie 😲 Rzeczywiście perspektywa ...
Ja już mam klimatyzator u siebie w domu, ale teraz żałuję, że nie trafiłam na ...
Magdalena 3 miesięcy temu Moc pompy ciepła - jakie ma znaczenie?
Wydaje mi się, że rzeczywiście powinno powierzać się fachowcom obliczenie mocy pompy ciepła. Człowiek, który ...
Ostatnio zaczęłam zauważać coraz większe "bum" w Internecie na minimalizm w wystrojach wnętrz. To już ...
Ciekawy artykuł! Podkreślenie znaczenia dopasowania systemu ERP do indywidualnych potrzeb firmy jest kluczowe. Warto też ...