Skip to main content

Czy drzwi zewnętrze z przeszkleniem to bezpieczne rozwiązanie?

Przeszklone drzwi wyjściowe zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją estetykę i nowoczesny wygląd. Jednak nie brakuje sceptyków, którzy twierdzą, że mogą one nie zapewniać odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz prywatności. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Przyjrzyjmy się bliżej, jak przeszklone drzwi wpływają na bezpieczeństwo i prywatność mieszkańców.

Szklane drzwi w domu

Czy warto zdecydować się na przeszklone drzwi wyjściowe?

Wybór przeszklonych drzwi zewnętrznych może znacznie podnieść estetykę budynku, dodając mu wyjątkowego stylu i elegancji. Przeszklenia w drzwiach nie tylko wyglądają efektownie, ale również pozwalają na lepsze doświetlenie wnętrza domu. Dzięki temu korytarze i przedsionki stają się jaśniejsze i bardziej przyjazne. Takie drzwi mogą również optycznie powiększyć małe przestrzenie, tworząc wrażenie większej przestronności. Dodatkowym atutem przeszklonych drzwi jest stworzenie ciepłej i otwartej atmosfery. W przeciwieństwie do klasycznych drzwi, które mogą wydawać się surowe i niedostępne, przeszklone modele nadają budynkowi bardziej gościnny charakter.

Więcej informacji na temat różnych modeli drzwi zewnętrznych znajdziesz na stronie oknans.pl - strony należącej do firmy Op Invest - Okna Drzwi Rolety Bramy, której siedziba znajduje się na ul. Dojazdowej 11/16, 33-300 Nowy Sącz (Tel. +48 503 502 521).  Firma Op Invest oferuje szeroki wybór drzwi zewnętrznych, dostosowanych do różnorodnych potrzeb i gustów klientów. W swojej ofercie posiada zarówno drzwi drewniane, jak i stalowe oraz aluminiowe, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz estetyką. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami, firma zapewnia drzwi o najwyższych standardach bezpieczeństwa i izolacyjności termicznej.

Przeszklenia w drzwiach

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie obawiają się przeszklonych drzwi, jest utrata prywatności. W rzeczywistości jednak te obawy są zazwyczaj bezpodstawne. Współczesne drzwi z przeszkleniem mogą być wyposażone w różne rodzaje szyb, które zapewniają prywatność mieszkańcom. Na rynku dostępne są szyby matowe, mleczne oraz piaskowane, które skutecznie chronią wnętrze domu przed niepożądanymi spojrzeniami.

Dzięki temu można cieszyć się zaletami przeszklonych drzwi bez obaw o prywatność. Wybór odpowiedniego rodzaju szyby pozwala na dostosowanie poziomu przezierności do indywidualnych potrzeb, co zapewnia komfort i spokój domowników.

Zewnętrzne drzwi z przeszkleniem

Jakie szyby montowane są w przeszklonych drzwiach?

W drzwiach zewnętrznych nie stosuje się delikatnego szkła, które łatwo mogłoby pęknąć. Zamiast tego używane są szyby laminowane lub hartowane, które cechują się znacznie większą wytrzymałością. Pakiety szybowe w takich drzwiach składają się z co najmniej dwóch warstw szkła, pomiędzy którymi znajduje się przestrzeń wypełniona argonem. Argon zwiększa termoizolację szyb, co zapobiega wychładzaniu pomieszczeń, wiąże kawałki rozbitego szkła, zwiększając ochronę przed kradzieżą, oraz zapobiega rozbiciu szyby na drobne fragmenty, co chroni domowników przed pokaleczeniem.

Czy drzwi zewnętrzne z szybą wpływają na bezpieczeństwo domowników?

Może się wydawać, że drzwi zewnętrzne z przeszkleniem obniżają bezpieczeństwo, ale nowoczesne technologie stosowane w produkcji szyb sprawiają, że takie obawy są nieuzasadnione. Szkło laminowane i hartowane posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i celowe próby sforsowania. Dodatkowo jest ono odporne na zmiany temperatur, co zwiększa jego trwałość.

Zastosowanie takich materiałów w drzwiach zewnętrznych znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa, chroniąc domowników zarówno przed przypadkowymi uszkodzeniami, jak i przed włamaniami. Dzięki temu przeszklone drzwi mogą być równie bezpieczne, jak ich tradycyjne odpowiedniki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze wpisy na blogu OZE Telatyn

Najnowsze komentarze
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z wykorzystaniem szkła w aranżacji sypialni... Strasznie ciekawe rozwiązanie 😲 Rzeczywiście perspektywa ...
Ja już mam klimatyzator u siebie w domu, ale teraz żałuję, że nie trafiłam na ...
Magdalena 4 miesięcy temu Moc pompy ciepła - jakie ma znaczenie?
Wydaje mi się, że rzeczywiście powinno powierzać się fachowcom obliczenie mocy pompy ciepła. Człowiek, który ...
Ostatnio zaczęłam zauważać coraz większe "bum" w Internecie na minimalizm w wystrojach wnętrz. To już ...
Ciekawy artykuł! Podkreślenie znaczenia dopasowania systemu ERP do indywidualnych potrzeb firmy jest kluczowe. Warto też ...