Skip to main content

Montaż windy osobowej - wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Winda to urządzenie, które wykazuje się wyjątkową praktycznością. Pozwala znacznie łatwiej i szybciej dostać się na nawet najwyższe kondygnacje budynku. Z tego względu idealnie odnajduje się w wysokich biurowcach, blokach mieszkalnych, szpitalach, czy centrach handlowych. Jest także ogromnym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej, które jedynie dzięki windzie mogą przemieszczać się pomiędzy lokalami. Jak wygląda montaż windy osobowej? Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć. Montaż windy osobowej - poradnik

W jakim zastosowaniu najlepiej sprawdzają się windy osobowe?

Windy osobowe znacząco ułatwiają podróżowanie pomiędzy kondygnacjami budynków. Z tego względu znajdują one wyjątkowo istotne zastosowanie w przypadku wielokondygnacyjnych biurowców, budynków mieszkalnych, czy lokali użyteczności publicznej.

Dzięki windom możliwe jest szybkie i sprawne przedostanie się nawet na najwyższe piętra. Stanowią one także wyjątkowe udogodnienie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Z tego względu windy są bardzo potrzebnym elementem wyposażenia szpitali, urzędów, czy galerii handlowych. Przez lata technologia związana z windami osobowymi uległa znacznemu rozwojowi. Następująca w efekcie Ewolucja dźwigów osobowych, zapewnia coraz większy komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania.

Jak wygląda montaż wind osobowych w budynkach?

Montaż windy osobowej jest możliwy nie tylko w nowych budynkach, w których w fazie projektowej skonstruowano specjalny szyb windowy. Obecnie windy montuje się także w starszych budynkach, nawet w wiekowych kamienicach, czy halach. Jak wygląda montaż windy osobowej? Przede wszystkim konieczne jest wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni w postaci szybu windowego. Wówczas w budynku można zamontować specjalny system w postaci dźwigu, który odpowiada za sterowanie windą. Instalacja tak złożonego mechanizmu powinna zostać zlecona profesjonalistom, którzy posiadają wiedzę oraz bogate doświadczenie. Obecnie stosowane systemy windowe szczegółowo opisuje tekst "Nowoczesne dźwigi osobowe w Polsce — kierunki rozwoju, standardy", w którym opisane są najnowsze, najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Montaż wind osobowych - skorzystaj z pomocy specjalistów

Dlaczego montaż wind należy zlecić fachowcom?

Winda osobowa to urządzenie, które znacząco zwiększa komfort przemieszczania się. Z drugiej strony od każdej solidnej windy wymaga się wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Instalacja mechanizmu dźwigu osobowego wymaga wiedzy, doświadczenia oraz specjalistycznych narzędzi.

Podobnie sytuacja kształtuje się w przypadku serwisowania wind, które jest kluczowe, jeżeli chcemy zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Planując instalację dźwigu windowego, warto skorzystać z usług świadczonych przez profesjonalne firmy, takie jak Windy osobowe — Projekt, Montaż, Serwis, które mogą zająć się kompleksową obsługą klienta — od pomiarów, przez projekt, dostawę, montaż, aż po regularne czynności serwisowe. Dzięki pomocy specjalistów możemy mieć pewność, że nasz system dźwigowy będzie funkcjonować bez zastrzeżeń, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.